8 Kasım 2016 Salı

HİNT KINASI

Bugün sizlere hint kınası hakkında birşeyler yazmak istiyorum. Kızımın merakı üzerine başladı benimde merakım. Melek çok süslü bir kız. Çok da meraklı böyle şeylere. Önceleri tuhafiyeden almıştım birkaç tüp sonra arkadaşımın elinde görünce tabi bizim kız dururmu? Hemen yaptırdı eline tabii bende :)
2. 3. dedim en iyisi sen bana sat bu koniyi bizde deneyelim. Sonra araştırmaya başladım nasıl yapılır nasıl satılır diye. Şuan hintkinasi_ankara instagram sayfasının sahibesiyim acizane elimden geldiğince kendi çapımda satış yapmaya çalışıyorum. İş kolik bir kişiden birden ev hanımı moduna geçemedim  maalesef.
Gelelim bu işin sırlarına ;
Ben kendim kullanarak beğendiğim bir marka olan GOLECHA hint kınası alıyorum kullanıyorum ve satıyorum.
Hazır koni halinde geliyor. Ucunu kendi el becerimize göre istediğimiz gibi ince yada kalın olarak kesebiliyoruz. Sonrası yine el becerinize kalmış. Ben internetten bakarak elimden geldiğince benzetmeye çalışarak çiziyorum.
Son zamanlarda karşılaştığım bir soruyu da yazmak istiyorum. Alerji durumu söz konusu olan kınalar varmış. Hatta bir foto gördümki çok feci. Araştırdım ama o alerji yapan kına genelde kendileri çeşitli boyalar, kına, alman taşı  ve çeşitli katkı maddeleri ile yapılan karışımlardan kaynaklandığını öğrendim. Golecha kına kendi hazır olduğu için her hangi bir karışım yapmıyoruz. Üzerinde helal sertifikası var. Abdest geçirmesi de önemli tabi. Sağlığa herhangi bir şekilde zararlı maddeler içermediğine dairde çeşitli belgeleri alınmış bir ürün. Şimdiye kadar ben böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım açıkçası.
Benim aklıma şimdilik bu kadar geldi sormak istediğiniz sorular varsa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.
En son gittiğim kermeste yaptığım desenler
7 yorum:

 1. Koninin ucunu açıp da mı uygulanıyormuş bu kına? Ben de bizim kınalar gibi sanmıştım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. minicik kesip o şekilde uygulanıyor ılk fotoda olduğu gibi :)

   Sil
 2. çok güzelmiş modellerde emeğine sağlık benim küçük kardeşim de süslüdür hanım :) pek sever böyle şeyleri :)

  YanıtlaSil
 3. Hepsi birbirinden güzel ama kırmızı olanı bi ayrı beğendim 😊. Bu desenleri yapmakta ayrı bir yetenek olsa gerek 😊. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. Kına ile birlikte birkaç şablon desen de var mı yanında yoksa onlar ayrı mı satılıyor? Sayfanıza girip alacağım inşaallah. Ne kadar süre kalıyor, çıkmasına yakın silinmiş kötü bir görüntü oluyor mu ve açıldı mı kına ne kadar dayanır? Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. Çok uzun aradan sonra bloğunuza uğrama fırsatı buldum;) hint kınasını ben de çok severim çok şık duruyor ^_^

  YanıtlaSil