29 Temmuz 2015 Çarşamba

SHM

    Biten sosyal hizmetler önlisans programından sonra zorunlu stajımı yapıyorum şu ana. Hemen hemen hiç çalışan yok onlara kaldıysa müracatçı gelmiyor. Çok canım sıkılıyor. 2. romana başlamak üzereyim. Uykum geliyor burda sürekli. Günde 3 yada 4 anca müracatçı geliyor. Dosyalarını hazırlayıp bilgisayara girdi yapıyorum 10 dk bile sürmüyor. Sonrası boş zaman. Bir adaletsizlik var 1 odada 3 kişi neredeyse bomboş geçen zamandan milyarlar alırken günde 12 saat çalışan kan ter içinde evine dönen işçi asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Hep böyle olmuyormuş haziran ve eylül ayları çok kalabalık oluyormuş muş muş bilemiyorum ....
    Staj yaparken okulda izinli görünüyorum. Umarım okullar açılana kadar çağırmazlar beni de biraz tatil yapabilirim. Melek annannesinde kalıyor tatil yapıyor telefonda beni çok özlediğini söylüyor. Seni almaya geleyim diyorum hayır sadece beni ziyarete gel ben senle gelmem diyor kızım. Oda biliyor benim yanımda kalsa sıkılacak yaz okuluna devam etmek zorunda kalacak. Hafta sonu gideceğim yanına. Kız kardeşimin kızının doğum günü var tütü etek keçe ile magnet hazırlıyorum akşamları sürpriz olucak bitince burda paylaşırım inşallah :)
             Bu kadar yeterli sanırım bugün için bakalım ne zaman yazarım bir sonraki postu
                                              MUTLU GÜNLER :)))

8 yorum:

 1. Orada durumlar nasıl bilmem ama ofiste boş oturup para kazananlarda bir yüksek ego oluyor ki en nefret ettiğim insan tipi oluyorlar birden. Bazı insanlara rahat batıyor her halde. :) Bir de stajların işe yaramazlığı var. İnsana bir şey katmayan stajın mantığı ne ki?

  YanıtlaSil
 2. BBY ; hakılısın kahrolası ego işte :)
  İLKNUR YAĞMUR; teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. ayyyyyy aman sıkıl bak eskiye oranla hayatın ne güzel oldu kiiii :)

  YanıtlaSil
 4. Ülkenin her yerinden adaletsizlik akıyor.

  YanıtlaSil
 5. deep; değil mi :) güzel oldu ama bende beğeniyorum :)  yazdan kalan ;haklısın :)

  YanıtlaSil
 6. Bir zamanlar zahmet çekiyordun. Sabırla koruk helva olurmuş. Her zahmetin bir rahmeti var işte. Bunun farkındasın sen.

  YanıtlaSil
 7. profösör : bizim çektiğimiz zahmet rahmandan gelen lütuf için inşallah :)

  YanıtlaSil